Сьогодні, 25 травня, у світі відзначають Міжнародний день зниклих безвісти дітей. В Україні відбувається безліч трагедій, пов’язаних зі зникненням дітей різного віку. Це велика трагедія для рідних та близьких, яким довелося пережити біль втрати своєї дитини. Офіційний символ цього дня – зображення квітки незабудки. Назва рослини говорить сама за себе: не забувай, памʼятай мене!

Просмотров: 79 | Добавил: admin | Дата: 25.05.2023 | Комментарии (0)

25 травня  відзначається День філолога – професійне свято учителів, викладачів мови та літератури, лінгвістів, бібліотекарів, літературознавців, редакторів, коректорів,  перекладачів, начитаних та освічених людей, які допомагають зберегти літературний і мовний спадок людства   та просто тих, хто цінує літературу.                                                                           Бажаємо Вам успіхів і здоров'я. Живіть з радістю в душі, нехай новий день приносить щастя; нехай нові шляхи знаходяться тоді, коли вони потрібні. Живіть так, щоб, виходячи на пенсію, ви чули тільки найтепліші слова від колег, а ваші учні ще довго дарували квіти і радували своїми успіхами.                                    З Днем філолога!

Просмотров: 79 | Добавил: admin | Дата: 25.05.2023 | Комментарии (0)

Свято Вознесіння Господнього відзначається на сороковий день після Великодня  і воно завжди випадає на четвер. 2023 року Вознесіння Господнє святкується 25 травня. Свято символізує вознесіння Ісуса Христа на небо, у народі ця дата була більше пов'язана з переходом весни у літо і початком справжнього тепла.                   У це свято заборонено: проходити повз нужденних і відмовляти їм у допомозі; лихословити, мати злі думки та пліткувати; плювати на землю; викидати сміття з дому.  Повір'я на Вознесіння Господнє: якщо цього дня скупатися у річці, здоров'я буде міцним;   в цей день добрим знаком вважалося почути каркання ворони; вранці вмивалися росою, бо вірили, що на Вознесіння Господнє вона стає цілющою.

Просмотров: 80 | Добавил: admin | Дата: 25.05.2023 | Комментарии (0)

Щорічно 24 травня в Україні відзначають День слов'янської писемності і культури, встановлений на честь творців слов'янської писемності святих Кирила і Мефодія. Мова – це наш скарб, який ми наповнюємо і трансформуємо, зберігаючи її самобутність та унікальність. Писемна та усна мова є основою нашого культурного надбання. Вона жива й розвивається протягом тисячоліть, вбираючи в себе слова та фразеологізми всіх етносів, що проживають в Україні. Важливо берегти свою мову, аби вона не зникла та не розчинилась серед інших.

Просмотров: 87 | Добавил: admin | Дата: 25.05.2023 | Комментарии (0)