День книги у м’якій обкладинці

Щороку 30 липня відзначається нетипове та маловідоме свято – День книги у м’якій обкладинці. Книга у м’якій обкладинці з’явилася завдяки… залізниці. У першій половині ХХ ст. залізниця була основним способом мандрівок на великі відстані. А що ще робити в потягу, окрім пиття чаю і спостереження за пейзажами, що пропливають за вікном? Правильно – читати. Хоча книги і вважалися гарним варіантом провести час, але були доволі дорогими, досить великими і важкими, що робило їх не дуже зручними для перевезення й читання в обмеженому просторі. Ось так і сталося, що перші книжки у м’якій обкладинці були розраховані на пасажирів залізниць.                     День книг у м’якій обкладинці почали відзначати в Англії ще у 1935 році. Ідея випуску таких книжок кишенькового формату народилася у Аллена Лейна і зробила революцію у видавничій справі, забезпечивши масові тиражі як популярних, так і класичних творів.

Сьогодні майже всі бестселери випускаються в меншому форматі і в м’якій обкладинці. Те ж саме за менші гроші. А в бібліотеці ви можете прочитати книги в м’якій обкладинці безкоштовно. У нашій бібліотеці є багато цікавих книжок із різними обкладинками.

Приємного читання!

Переглядів: 22 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1