З 4 до 10 грудня 2023 року Український інститут книги проводить Всеукраїнську акцію «Національний тиждень читання». У фокусі Національного тижня читання постать письменника Миколи Хвильового, адже 13 грудня Україна відзначатиме 130 років від дня його народження. Микола Хвильовий (справжнє ім'я Фітільов Микола Григорович; літературні псевдоніми Юлія Уманець, Стефан Кароль, Дядько Микола) — український прозаїк, поет, публіцист, політичний діяч, один з основоположників пореволюційної української прози. Один з найвідоміших представників розстріляного відродження. До 130-річчя від дня народження Миколи Хвильового Білозерська міська публічна бібліотека підготувала книжкову виставку-портрет «Поет Розстріляного Відродження». На виставці література про життя та творчість героїчної людини, яка усе своє життя присвятила Україні.
|
Анатолій Костецький – улюбленець дітвори. Він віддав дитячій літературі більше тридцяти років і за цей час встиг подарувати дітям понад п’ятдесят книг. Дотепні, веселі, ліричні, часом фантастичні вірші Анатолія Костецького не залишають байдужими маленьких читачів. Про джмеля та ластівку, дощ та сонячного зайчика, про непосид та пустунів, школу та дружбу – все це є у віршах Анатолія Костецького. І усе, що написане цим письменником, неймовірно цікаве, вигадливе, веселе і дуже-дуже близьке кожному з дітей. Якщо ви ще й досі не познайомилися з творами відомого дитячого письменника Анатолія Костецького, то завітайте до Білозерської міської публічної бібліотеки.
|
#тижденьчитання2023 Література – невіддільна частина будь-якої повноцінної нації. Якісна сучасна українська література допомагає осягнути нюанси свого часу. Вітчизняна література пронизує нас до глибини душі, адже ніхто так добре не зрозуміє українця, як інший українець. І саме письменник, як ніхто інший, має сили та наснагу хоробро дивитися в очі дійсності і не приховувати правду. Сучасне українське літературне поле достатньо широке.
...
Читати далі »
|
Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. День хустки символізує об’єднання жіночих поколінь, передавання хустки від матері до доньки як цінності, плекання українських традицій та звичаїв. У давнину хустка символізувала оберіг та була обов’язковою для носіння заміжніми жінками. Цікаві факти про українську хустку • Хустка завжди вважалась оберегом. Якщо хлопець збирався в далеку дорогу, дівчина давала йому свою хустку на знак того, що чекатиме його. &
...
Читати далі »
|
|