Чарівний світ ебру

          Магічне слово «ебру». Що воно означає? Це мистецтво, суть якого полягає в створенні малюнків на воді, з’явилося ще в 7-10 столітті. Світу його відкрив таємничий Схід. Водна анімація передавалась там від покоління до покоління і таким чином дійшла до наших днів. Іноді її також називають турецьким мармуруванням.

      Існує багато версій походження мистецтва малювання на воді. Різні джерела називають батьківщиною технології Китай, Японію, Узбекистан, Індію, Пакистан, Персію. Так в Японії існувало мистецтво «сумінагаші», що буквально перекладається «плаваючі чорнила». Малюнки наносили на тонкий рисовий папір або тканину для прикрашення. Техніка була настільки популярна, що користувалась попитом у імператора та його наближених. Безпосередньо назва «ебру» стала використовуватись не одразу, а лише через 3 століття після започаткування даної техніки. Термін «ебру» походить від персидського «ebri», що означає «повітряні хмаринки». І дійсно, якщо подивитись на малюнок, виконаний в техніці ебру, стане зрозуміло, чому саме така назва.

              Учасники майстер-класу переконались в цьому на власні очі.

 

 

         Полотном для створення надзвичайних малюнків став не папір, а вода. І кожен юний художник відчув себе справжнім чарівником. Цікаво як це відбувалось? Запрошуємо переглянути…

 

Захід пройшов за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Категорія: Бібліотечне дозвілля | Додав: Kirillova (18.04.2019)
Переглядів: 155 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: