Всесвітній день читання вголос

Як часто ми бачимо дитину, яка не відриває очей від екрана смартфона чи планшета - у дворі біля дому, у транспорті, у парку, в кафе. Читаючи більше книжок, діти отримують шанс відкрити для себе нові ідеї на цілі світи, про існування яких вони навіть не здогадувались.                                  Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве свято–Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проект «LitWorld» у 2010 році, у рамках руху за грамотність.  У 2023 році Всесвітній день читання вголос відзначається 1 лютого. В цілому, свято має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. До того ж, читання вголос – річ надзвичайно корисна. Воно стимулює розвиток мозку, наповнює словниковий запас, розвиває швидкість мовлення, увагу та уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, а також моторну активність (рухи губами). Під час читання вголос проявляється ефект автореференції – схильність людини краще запам’ятовувати інформацію. То ж читайте з друзями, з родиною, читайте з дітьми. А бібліотеки  допоможуть підібрати для вас цікаву книгу.

Переглядів: 81 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1