Щороку 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, або Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day). Історія свята має досить сумне походження, яке досить близьке для кожного українця. Справа в тому, що 21 лютого 1952 року в Бангладеші жорстоко придушили мітинг студентів, які виступили проти заборони на використання їх рідної бенгальської мови. Вже в 1999 році на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовного та культурного різноманіття було прийнято рішення започаткувати день Міжнародний день рідної мови. Мова — це історія народу, його світогляд. В історії української мови були доволі складні часи – її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя. Втім, попри всі складнощі, український народ зміг зберегти свою квітучу мову, якою нині розмовляють понад 45 мільйонів людей по всьому світу. У Міжнародний день рідної мови набуває особливого сенсу заклик: любіть, плекайте і поважайте свою рідну мову. До Дня мови  Білозерська міська публічна бібліотека підготувала відеопрезентацію «Цікаві факти про українську мову» ... Читати далі »

Просмотров: 41 | Добавил: admin | Дата: 21.02.2025 | Комментарии (0)

   20 лютого - 120 років із дня народження  Уласа Самчука, українського письменника, журналіста, публіциста,  редактора, члена уряду УНР у вигнанні, одного із засновників літературних організацій МУР та "Слово".                                            Видатний український прозаїк Улас Самчук народився 20 лютого 1905 року в родині багатих селян на Волині. Перед закінченням гімназії майбутнього письменника забрали служити в польську армію. Самчук дезертирував з армії і потрапив до Німеччини, де працював якийсь час. У 1927 році письменник почав навчання в Бреславському університеті. У той же час він починає друкувати свої перші твори в польських та українських періодичних виданнях. Через пару років Самчук перебирається до Чехословаччини, до Праги, де проживає до 1941 року. Улас Самчук був одним з організаторів МУРу, групи українських письменників, що проживають в 40-і роки в німецьких таборах. У 1948 році Самчук відправився в Канаду. До цього, в 1941 році року він встиг побувати у складі похідних груп ОУН на території своєї рідної Волині. Письменник був відомий в Америці та країнах Європи.  Письменник помер 9 липня 1987 року в Торонто.

... Читати далі »

Просмотров: 42 | Добавил: admin | Дата: 20.02.2025 | Комментарии (0)

 20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної сотні. Цього року виповнюється 11 років від трагічних подій на Майдані, коли в боротьбі за гідність та справедливість загинули мирні протестувальники. Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності. Люди різної національності, віросповідання, віку, освіти з усіх регіонів України та з-за кордону, успішні підприємці й незаможні пенсіонери, науковці, митці, студенти...Назва «Небесна Сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Уперше вона пролунала під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року. Пам’ять про подвиг Небесної Сотні цьогоріч вшановуємо під гаслом: «Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває».

Просмотров: 44 | Добавил: admin | Дата: 20.02.2025 | Комментарии (0)

   З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Просмотров: 47 | Добавил: admin | Дата: 15.02.2025 | Комментарии (0)

 Кохання - найвеличніше з почуттів, яке надихає людину на шляхетні вчинки. Це одна з найпрекрасніших та найдивовижніших речей, що є у нашому житті. У кожного різні асоціації з цим багатозначним словом: для когось це – турбота, для когось – щирість, а для когось – людська краса. Кожен з нас трактує та пояснює значення цього слова по-своєму, саме тому воно таке багатогранне і різноманітне.  Кохання – неймовірна сила, про яку писали усі визначні письменники. У нього немає меж, про кохання співали тисячі років тому, про любов писали сотні років тому, про любов писатимуть завжди. 14 лютого у багатьох країнах світу вважають Днем Закоханих. До свята Білозерська міська публічна бібліотека підготувала відеоогляд художньої літератури «Така любов буває раз в ніколи…»   https://youtu.be/6BjPc86shYE

Просмотров: 46 | Добавил: admin | Дата: 13.02.2025 | Комментарии (0)

  У 1840 року вийшло перше видання "Кобзаря" Тараса Шевченка. Видання  побачило світ у приватній привілейованій друкарні Єгора Фішера, одній із найкращих на той час за якістю друку, за сприяння відомого письменника Євгена Гребінки. Профінансував збірку полтавський землевласник Петро Мартос. Воно мало наклад усього 1000 примірників. Книга швидко розійшлася (згідно газетних оголошень, продавалася по карбованцю сріблом за примірник), виторг Петра Мартоса склав приблизно 400 карбованців сріблом. Після виходу збірки Тараса Шевченка почали називати Кобзарем. Арешт і заслання поета в 1847-му спричинили заборону й вилучення «Кобзаря» з книгосховищ, через що видання стало рідкісним ще в ті часи. У Черкасах, в історичний будівлі кінця ХІХ століття, розташований унікальний музей однієї книжки, присвячений цілком "Кобзарю". Музей відкрився 1998 року, ініціатива його створення належить Ользі Шарапі, яка є родичкою Тараса Шевченка по лінії його брата.

Просмотров: 50 | Добавил: admin | Дата: 12.02.2025 | Комментарии (0)

  11 лютого 2025 року  у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Основна мета цього дня - привернути увагу громадськості до питань безпеки в інтернеті та забезпечити безпечне та відповідальне онлайн-середовище. Погодьтеся, без інтернету сучасна людина не може обійтися. Адже інтернет потрібен не лише для роботи та розваг: записатися до лікаря, до школи чи дитячого садка, оплатити комунальні послуги чи покупки, терміново переказати гроші. Важко уявити наше життя сьогодні без чатів, форумів, соціальних мереж, YouTube та ін. Знання правил безпечного користування інтернетом допомагає захистити свої особисті дані від викрадення. Дотримання цих правил знижує ризик стати жертвою кіберзлочинців та шахраїв. Безпечний інтернет-користувач знає, як уникнути фішингових атак та підозрілих посилань. Це також сприяє захисту від небажаного контенту та спаму. Нарешті, знання правил безпечного інтернету допомагає зберегти репутацію й особисту безпеку в онлайн-середовищі.

Просмотров: 41 | Добавил: admin | Дата: 11.02.2025 | Комментарии (0)

    1 лютого відзначають одне з незвичайних свят – День Робінзона Крузо. Свято  присвячене одному з найвідоміших літературних персонажів, який став символом мужності, винахідливості та виживання у складних умовах. Насправді, цей день, створений у 1999 році, відзначається на честь реальної події. Прототипом Робінзона Крузо став шотландський моряк Олександр Селькірк, який провів 4 роки та 4 місяці  на самоті на безлюдному острові біля берегів Чилі. Він вижив завдяки полюванню, рибалці та будівництву укриттів. Олександр Селькірк був врятований 1 лютого 1709 року, що і стало причиною вибору цієї дати для свята. Острів, на якому жив Селькірк, зараз називається островом Робінзона Крузо.   Знаменитий роман про моряка, який був викинутий на безлюдний острів, написаний Даніелем Дефо в 1719 році. Він справив величезне враження на читачів. Цей роман – це похвала людській праці. Адже саме праця та сила духу допомагають Робінзону переносити негаразди. Вони рятують його від розпачу, а процес напруженої роботи приносить йому задоволення. Найхарактерніша риса Робінзона Крузо - його оптимізм. Іноді, під час землетрусів або коли він хворів, його охоплювала паніка, але ненадовго. Він був упевнений у собі і вважав, що людині під силу подолати всі труднощі та негаразди.

Просмотров: 41 | Добавил: admin | Дата: 01.02.2025 | Комментарии (0)

  Всеволод Нестайко — геніальний український письменник, який подарував дітям чарівний світ пригод, гумору та тепла. Його твори, зокрема «Тореадори з Васюківки», «В країні сонячних зайчиків» та багато інших, стали улюбленими не лише для юних читачів, а й для дорослих, які виросли на цих захопливих історіях. 30 січня день народження Всеволода Нестайка.  Цьогоріч українському дитячому письменнику Всеволоду Нестайку  виповнилося б 95 років. Вшановуючи ювілей відомого казкаря Білозерська міська публічна бібліотека підготувала книжкову виставку «Сонячний казкар Всеволод Нестайко».

Цікаві факти про Всеволода Нестайко

       Нестайко народився в Бердичеві. Виховувала його мама. Батько загинув у концтаборі в 1933 році, коли Всеволоду було 3 роки. Чекісти заарештували його за те, що він був Січовим Стрільцем і воював на боці УГА. Матір Вс ... Читати далі »

Просмотров: 37 | Добавил: admin | Дата: 30.01.2025 | Комментарии (0)

  29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. 29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна і важлива подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Близько 30 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені, поховали біля Аскольдової Могили. Всі вони - герої Крут, але відомі прізвища лише 19 загиблих. Павло Тичина присвятив Героям Крут вірш "Пам'яті тридцяти". У 2006 році на місці бою під Крутами встановлено пам'ятник. До 80-ї річниці бою під Крутами Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні. У 2019 році на екрани вийшла історична драма Олександра Шапарєва "Крути 1918", яка отримала неоднозначні відгуки.

Просмотров: 35 | Добавил: admin | Дата: 29.01.2025 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 ... 73 74 »