Неможливо уявити собі життя сучасної людини без літератури. Навіть ті, для кого читання не є улюбленим дозвіллям, стикаються з літературними творами, адже сценарій до фільму, стаття в журналі або газеті – це теж праця письменника. Щорічно 3 березня відзначається Всесвітній день письменника. Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся у січні 1986 року. ПЕН-клуб був заснований 1921 року. Назва організації – абревіатура, утворена першими літерами англійських слів: Поети, Есеїсти, Новелісти. Разом ці літери означають англійське слово: ручка. Ідея її створення належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став Джон Голсуорсі.
ЦІКАВІ ФАКТИ
Перший професійний письменник України Іван Нечуй-Левицький пішов з роботи вчителя російської мови заради письменництва на рідній солов’їній.
Василь Симоненко терпіти не міг роботу журналіста, тому що не бачив у ній творчої свободи.
Родина Бориса Грінченка розмовляла російською, але після прочитання «Кобзаря» письменник твердо вирішив спілкуватись виключно українською.
Джек Лондон був соціалістом, а крім того - першим в історії американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів.
Агата Крісті страждала на дисграфію, тобто практично не могла писати від руки. Всі її знамениті романи були надиктовані.
Едгар Аллан По все життя боявся темряви.
Оноре де Бальзак завжди писав у темряві.
Марк Твен був непоганим винахідником. Серед його розробок - блокнот з відривними листочками для журналістів, шафа з розсувними полками, саморегульовані підтяжки, а також самий геніальний з його винаходів - машинка для зав’язування краваток.
Діккенс не міг працювати, якщо столи і стільці в його кабінеті не стояли так, як треба.
у Лорда Байрона було чотири домашніх гусака, які всюди слідували за ним, навіть на громадських зборах. |