27 листопада 2023р. українці вшановують 160-ліття від дня народження найвідомішої української письменниці, громадської діячки та важливої постаті раннього модернізму в українській літературі – Ольги Юліанівни Кобилянської. Хто така Ольга Кобилянська? Людина, Жінка, Письменниця, Гірська орлиця, непересічна, унікальна особистість, яскрава і самобутня жінка. Вона одна з найзагадковіших письменниць в усій історії української літератури, про яку кажуть: «вона завжди писала Серцем…», а її творчість вже давно увійшла в Золотий фонд всесвітньої літератури. Ольга зуміла прожити наповнене та натхненне життя, не зігнутися під гнітом обставин та залишатися завжди вірною собі та своїм переконанням. Себе вона називала скромно і просто – «робітницею свого народу», девізом життя якої були слова: «Що я люблю, люблю вже навіки». До 160 річчя від дня народження Ольги Кобилянською Білозерська міська публічна бібліотека підготували книжкову виставку «Ольга Кобилянська: відома і незнайома». Ті, хто вже знайомі з творчістю Ольги Кобилянської – дізнаються ще більше про цю незвичайну особистість, а інші – відкриють її світ для себе та отримають бажання і натхнення читати її твори.
Цікаві факти про Ольгу Кобилянську:
- Ольга Юліанівна Кобилянська (1863-1942) — українська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині, народилася у містечку Гура-Гумора у багатодітній шляхетній сім’ї (7 дітей).
- Вона закінчила тільки 4 класи школи, а високого рівня знань досягла самостійно. Письменниця добре малювала, грала на різних музичних інструментах (навчилася грати на слух), була гарною вершницею.
- Цікаво, що Ольга Кобилянська підписувалася «Кобиляньска», бо саме таке написання започаткував її батько. Була особисто знайома з Лесею Українкою.
- Вона мріяла побачити море, але мрія її так і не здійснилася. Також Ольга бажала стати професійною актрисою, але надала перевагу літературі.
- Ольга Кобилянська мала прийомну дитину (позашлюбну доньку одного з братів) і в похилому віці розповідала чудові казки своїм онукам. Письменниця мала гарну пам’ять і могла декламувати твори з «Кобзаря» кілька годин.
- Ольга Кобилянська дуже кохала Йосипа Маковея, але той не відповів на її почуття. За давньою легендою, дівчина, яка знайде едельвейси, буде дуже щасливою і матиме міцну та велику родину. Ще маленькою дівчинкою Ольга назбирала ці квіти на крутих схилах, та це повір’я так і не справдилося. Але цей гербарій був завжди з нею.
- Основні книги для життя від Ольги Кобилянської: Євангеліє, «Фауст» Гете та твори Тараса Шевченка. Улюблена порада письменниці – завершувати кожен день книгою.
|