Минають роки, десятиліття, змінюється планета, а з нею життя людей, їх думки, мрії і сподівання. Чим далі в глиб історії відходять буремні роки Другої Світової війни, тим величнішим постає подвиг нашого народу, - невичерпне джерело натхнення і гордості для прийдешніх поколінь.
Напередодні свята, 5 травня, в бібліотеці-філії№2 пройшов урок пам’яті «Дитинство під знаком війни», на який запросили Безух В.М. (дитина війни) та учнів 7 класу ЗОШ № 13. Урок розпочався із вступного слова бібліотекаря Кіріллової М.М. Вона наголосила на великому історичному значенні святкування 8 травня – Дня пам’яті та примирення і 9 травня – Дня перемоги над фашизмом, що тема війни зараз більш ніж актуальна в світі і окремою сторінкою хочеться виділити полонене дитинство.
Запрошена гостя Валентина Миколаївна розповіла про своє дитинство в полоні і юність в повоєнні роки. Також діти прослухали розповідь як Валентина Миколаївна у складі групи малолітніх в’язнів фашистських концтаборів побувала в Гамбурзі (Німеччина), безпосередньо на місці колишнього військового заводу, де пройшло її дитинство.
На закінчення зустрічі ведуча сказала: «Мільйони людей забрала Друга Світова війна. Смерть однієї людини - це трагедія. А коли мільйони... Загиблим не болить. У живих продовжують кровоточити рани: у ветеранів, які втратили своїх друзів-однополчан, рідних і близьких, душі, які простріляні похоронками, у рано посивілих дітей війни, які не побачили своїх батьків і пережили пекло окупації але ми повинні пам’ятати і шанувати всіх, хто подарував нам мирне небо.»
|