«Книжковий Хелловін»

   Який же Hellowen без моторошних, загадкових, потойбічних історій? Така містична тема цікава кожній дитині та навіть дорослому. Саме до цього свята в Білозерській міській бібліотеці пройшов «інформаційний огляд» містичної літератури «Книжковий Хелловін». Сміливими слухачами, стали вихованці дизайн-студії «Сувенір» Білозерського ОКЦ. Діти уважно слухали містичні історії, гортали та розглядали книжки, зупинявши погляди на місцями жахливі ілюстрації. А найбільш дітей захопила історія цього свята.

   Hellowen — це свято нечистої сили стає все більш популярним у країнах Європи, а також, зокрема, і в Україні. Проте найбільш гучно святкують це свято в Америці. Для них це друге за значимістю свято після Різдва.

   Дослівно Хелловін перекладається як надвечір'я всіх святих душ. Саме свято походить від кельтів, які колись святкували Новий рік 1 листопада. Кельти — це народ, який жив на теренах Англії та Ірландії. А в VII столітті наступний після Хеловіна день — 1 листопада — був призначений Папою Боніфацієм IV Днем всіх святих.

   Вважалося, що 31 жовтня мертві повертаються на землю, щоб оцінити справи своїх живих нащадків. Це був день, коли злі сили могли прийти у наш світ і наробити злого: домові стукають у вікна і двері, відьми літають на мітлі по небу, а чорти – всіх лякають. Саме тому і придумали гарбуз у середині із свічкою, щоб їх відлякувати. Ще на пороги ставили їжу, щоб не злити нечисть. Пізніше ця традиція еволюціювала в пригощання дітей цукерками. Діти стукають у двері до сусідів, простих людей і кажуть: "Цукерки або смерть". І ті дають їм гостинця.

Категорія: Свята | Додав: admin (01.11.2019)
Переглядів: 163 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: