Бібліотека - вікно інформаційного простору

Життя сучасної освіченої людини вимагає високого рівня можливостей використання інформаційного простору. Розвиток освіченого громадянського суспільства з рівними можливостями користуватися інформаційними та інтелектуальними надбаннями людства неможливий без утримання та розвитку інформаційних, культурно-освітніх центрів. Таке завдання в Україні покладається на бібліотеки. 
                  В місті Білозерське на теперішній час залишилась єдина бібліотека (до 2017 року їх було 3), яка є не просто книгосховищем чи «хатою-читальнею», а справжнім інформаційним та культурно-просвітницьким центром громади, своєрідним вікном в інформаційний простір для кожного. На жаль приміщення, в якому розташована бібліотека до недавнього часу було в жалюгідному стані через тривалий термін експлуатації та обмеженість видатків на ремонт. Наслідком було порушення температурного режиму, який в середньому складав взимку +8, влітку +30. Це призводило до неймовірних енерговитрат, потребувало додаткових коштів на енергоносії та зводило нанівець якісне обслуговування відвідувачів. 
                   Цікаво, чи може людина комфортно почувати себе, коли на вулиці температура повітря -15, а в приміщенні +8? Працівники та відвідувачі бібліотеки міста Білозерське останні 7 років доводили, що так, але якою ціною… Люди хворіли, книги псувались, техніка «відмовлялась працювати». Кожна дитина знає, що книга – це джерело знань. Бібліотека міста Білозерське потребувала термінової заміни вікон аби не перетворитися на крижаний айсберг.


                        Ні для кого не є секретом, що бюджетні організації потерпають від нестачі коштів, особливо на вдосконалення приміщення. Тому ми повинні були шукати альтернативний варіант  покращення умов обслуговування користувачів. Таким «рятівним кругом»
стала Програма соціального партнерства ДТЕК з територіями діяльності.
                     Завдяки фінансовій підтримці компанії ДТЕК у розмірі 105 тис. грн. в межах проекту ТРЕНД в нашій бібліотеці було замінено 12 старих вікон на нові металопластикові енергозберігаючі. Також проведено капітальний ремонт віконних відкосів та косметичний ремонт приміщення бібліотеки. 


             Особливу подяку хочемо висловити
Вікторії Гриб за підтримку бібліотеки як соціального інституту, а також  Центру муніципального розвитку міста Білозерське на чолі з Зухрою Щетініною за адміністративну підтримку та координацію проекту. 
І звичайно ж, під час реалізації проекту, не обійшлося без допомоги волонтерів та друзів нашої бібліотеки, яким ми також дуже дякуємо. 
           Завдяки проекту ТРЕНД і
програмі Соціальне партнерство ДТЕК наші відвідувачі вже відчули трансформацію бібліотеки. Вони проводять свій вільний час в комфортному затишному приміщенні, отримуючи якісні послуги та професійну допомогу бібліотекарів.

          Сподіваємося на подальшу співпрацю з компанією ДТЕК в межах проекту ТРЕНД і програми Соціальне партнерство ДТЕК з територіями діяльності.
 

Категорія: Події | Додав: admin (27.06.2019)
Переглядів: 347 | Теги: Програма соціального партнерства ДТ, ДТЕК, Зухра Щетініна, бібліотека, проект, Вікторія Гриб, тренд, Вікно, простір, інформаційний | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: