Книги - ювіляри 2022

«Енеїда» - перша друкована українська книга, написана живою народною мовою. Головна ідея: утвердження безсмертності українського народу, його ментальності, культури, мови, волелюбного духу.

Цікаві  факти про «Енеїду»  Івана Котляревського:

1. Над «Енеїдою» І. Котляревський працював близько 30 років (з перервами).

2. Перше видання «Енеїди» вийшло без дозволу і відома Івана Котляревського. Зробив це за власні гроші конотопський поміщик Максим Парпура.

3. Докладно описані предмети українського побуту, українські народні страви, напої, продукти харчування, сільськогосподарські знаряддя, зброя, музичні інструменти. Згадані народні обряди, звичаї, танці, ігри, хвороби, гуляння.

4. Використовується так звана «макаронічна мова». Котляревський змішував слова та вислови з різних мов або переробляв їх на іноземний лад, щоб зімітувати мову чужинців.

5. У творі згадуються українські імена та персонажі фольклору. Наприклад, Івасик Телесик, Котигорошко, Іван Царевич.

6. У бібліотеці французького полководця Наполеона Бонапарта був примірник «Енеїди» Івана Котляревського.

7. Імператор Олександр I зберігав «Енеїду» із автографом Котляревського. Цар  Микола І мав її аж 2 примірники.

8. Національним  Банком  України  випущена золота пам'ятна монета номіналом 100 гривень, присвячена 200-річчю першого видання «Енеїди».

В 1991 році режисер Володимир Дахно зняв повнометражний мультфільм «Енеїда»                          https://www.youtube.com/watch?v=jotuVPej7V0

Переглядів: 185 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1