Ювіляри року

6 січня 2023р. - два ювілея: 125 років з дня народження Володимира Сосюри та 85 років з дня народження Василя Стуса. Дві зовсім різних людини, дві різних долі. Але обидва - видатні постаті, які увійшли до золотої скарбниці української поезії.                                                        Володимир Миколайович Сосюра – один з найніжніших  і найтрагічніших українських поетів 20 століття. Щирість, інтимна  довірливість, ніжність, мелодійність його слова зачаровує кожного. У нього були прижиттєва слава і хула, злети і падіння, лауреатські відзнаки і злісні цькування, багаторічне замовчування і божевілля, репресії і депресії. А було ще й інше: на творчості  Сосюри виростали цілі покоління українських патріотів, його шедевр «Любіть Україну» – то заповіт, то заклик нам всім серцем своїм і своїми ділами любити Україну.                                                                         Василь  Семенович  Стус  – поет, прозаїк, літературознавець, перекладач,  правозахисник, один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, Герой України. Проживши  47 років, поневірявся в таборах і тюрмах, але лишився незламним і нескореним. Майже в кожній його поезії, у кожному образі вгадується Україна. Поезія завжди приходила Стусу на порятунок, особливо тоді, коли йому було надто важко в неволі. Його творчість — це дзеркало його душі, яку ніщо не змогло зломити.                                                               Білозерська міська публічна бібліотека підготувала книжкову виставку-календар  «Літературна скарбниця: ювіляри року», на якій  представлені видання з фонду бібліотеки про життєвий  та творчий шлях відомих українських поетів.

Переглядів: 93 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1