12:21
День матері

   У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пісня жайворонка, теплий весняний вітер приносить Свято матері, яке народилося в далекій Філадельфії завдяки зусиллям молодої американки Анни Джарвіс. Вона втратила свою матір. Смерть була раптовою і передчасною. Анна звернулася з листами до канцлерів та Президента Америки, у яких запропонувала раз на рік, навесні, вшановувати матір. Ідею Анни Джарвіс підхопили в світі.

                Вперше в Україні це свято відзначалося в 1929 році. У цей день люди йшли в церкву на богослужіння, а потім тисячі дітей під звуки музики, з квітами в руках йшли вулицями міст чи сіл до площі, де відбувалося свято. Пісні, вірші, вистави, виставки виробів, квіти, жарти, сміх були адресовані матерям.

            Після 1939 року це свято було заборонене. Але відновлюється Україна, а з нею й ті свята, які були дорогими нашому народу. З 1990 року Свято матері повернулося в Україну і святкується у другу неділю травня.

                 Колектив нашої бібліотеки не залишив без уваги цей день. До Свята матері, в коридорі бібліотеки, оформили інформаційний вернісаж "День матері". Переглянувши викладені матеріали, кожен зможе дізнатися подробиці виникнення цього свята, а також поринути у свят літературного оспівування образу матері. Родзинкою є те, що бажаючі зможуть написати і залишити привітання та побажання до цього свята, як своїм, так і іншим мамам, приклеївши їх на стіну коло вернісажу.

Слово "мама"... Вічне й неповторне, як світ. Де б ми не були, що б не робили, завжди матуся освітлює наш шлях своїм ніжним серцем, відданим своїй дитині. Вона завжди поруч - і в дні важкі, і в дні на щастя щедрі!!!

   

Переглядів: 291 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: