10:06
Олександр Первій

Олександр Первій народився 28 жовтня 1960 року в місті Білозерське. У 1972 році слабенький 12-річний хлопчик, який важив тоді всього 25 кг, прийшов з друзями в зал важкої атлетики Палацу спорту шахти «Білозерська». Тренер В.В. Аксьонов здавався хлопчакам чарівником, який за дві секунди наділить їх богатирською силою. А як же по іншому? Віктор Вікторович сам майстер спорту і підготував не одне покоління майстрів. Але з Олександром вийшло не так все просто. Дивлячись на його тонку статуру, тренер недостатньо навантажував його на тренуваннях. Коли ж він зміцнів, тренер змінив індивідуальний план занять - справи пішли вгору, в 1977 році Олександр вже виграв юнацьку першість країни. Потім, на першості ДСО профспілок підійшов до нормативу майстра спорту міжнародного класу в легкій вазі, а в 1978 році здобув перемогу на міжнародних змаганнях «Дружба», набравши в сумі 300 кг.

 

Так, це був успіх. Але Олександр мріяв про Олімпіаду в Москві, тому наполіг на своїй участі у фіналі 7-ї Спартакіади народів СРСР, де отримав п'ятий розряд. Але він не опускав рук, і тому у Фрунзе на розіграші Кубка СРСР і чемпіонаті країни в окремих вправах Олександр підняв вагу, який до нього підкорявся тільки прославленому Юрію Варданяну. І ось він - момент слави - Олімпіада 1980 року в Москві. Олександр Первий на помості. Йому підкорюється штанга, яка втричі більша його власної ваги. Є два світові рекорди! І ось наш земляк - срібний призер Олімпійських ігор в Москві, на кордоні його зустрічають з хлібом-сіллю, квітами і сльозами щастя і гордості.

 Сила. Мужність. Працьовитість. Наполегливість. Скромність. Ось риси характеру, які допомогли Олександру перемогти. На жаль, він рано пішов від нас. Але його ім'я назавжди вписане в історію міста. На його честь назвали Палац спорту, в якому він колись починав свій спортивний шлях. Біля Палацу спорту йому встановлено пам'ятник, так що діти, які йдуть на тренування, завжди відчувають натхнення, згадуючи успіх Олександра Первія, простого хлопця з нашого містечка


Джерело: Білозерське від хутора до міста: м Білозерське, Донецької області / редактор Ю. Луніна; верстка І. Реука; дизайн Ю. Забабуріна. - Краматорськ: Офсет, 2013 - 248 с.


 


 
Категорія: Люди | Переглядів: 1106 | Додав: admin | Теги: 1980, Москва, Чемпион, Первий, олимпийский, Александр | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: